Welke leidinggevenden op dh-vergunning bij paracommerciele instelling

Vraag

Welke leidinggevenden moeten op een dh-vergunning voor een paracommerciele instelling worden vermeld?

Antwoord

Artikel 1 bevat de feitelijke definitie van leidinggevenden.

Artikel 8 geeft alleen maar aan dat slechts twee van de leidinggevenden aan de eisen hoeven te voldoen bij paracommerciele instelligen; dat betekent niet dat de andere bestuurleden geen leidinggevende zullen zijn.

Artikel 24, lid 2 geeft aan dat aanwezig moet zijn een leidinggevende die op het aanhangsel staat of daarvoor is aangemeld of  de barvrijwilliger.

Artikel 29 schrijft voor dat de leidinggevenden op het aanhangsel van de vergunning moeten worden vermeld, dus bij een paracommerciele instelling ook de leidinggevenden die aan geen enkele eis hoeven te voldoen. Kan ook wel handig zijn als de gemeente precies weet wie nou allemaal feitelijk de verantwoordelijkheid dragen binnen de vereniging of stichting. Voor een paracommerciele instelling betekent dat voor wat betreft de aanwezigheidsplicht nog een extra voordeel.

De praktijk zal wel zo zijn dat alleen de volledig getoetsten op de vergunning komen.

Posted in: Veelgestelde vragen

FacebookTwitterGoogle+LinkedInEmail

een initiatief van